نمایش یک نتیجه

تشک نوجوان

خواب راحت جزو دغدغه هایی است که در تمام سنین مطرح می باشد. این مسئله در مورد نوزادان، نوجوانان و افراد سالخورده بیشتر به چشم می آید.
دورۀ نوجوانی که عموما به سن 12 الی 18 سالگی گفته می شود، یکی از پرجنب و جوش ترین دوره های زندگی هر فرد  به حساب می آید که همواره با تغییرات بدنی و رشد فیزیکی نیز همراه است. خواب باکیفیت از جمله اتفاقاتی است که می تواند با بخشی از فشارها و استرس های جسمی و روحی این دوره از زندگی مقابله، از اختلالات خواب جلوگیری و به رشد بهتر نوجوان کمک کند، به همین علت خرید تشک مناسب نوجوان با خصایص معطوف به این سن و سال می تواند راهکار خوبی برای این مهم باشد.

سایز مناسب تشک نوجوان

با توجه به اینکه بدن نوجوانان همواره رو به رشد هستند و خرید هر سالۀ تشک با توجه به رشد بدنی نوجوان عملی منطقی از لحاظ اقتصادی به نظر نمی آید، اندازه تشک نوجوان استاندارد را 80*180 در نظر می گیرند. برای برخی از نوجوان ها که جابجایی زیادی در حین خواب دارند می شود به گزینه های عریض تر هم فکر کرد. دقت در انتخاب ابعاد تشک تخت نوجوان منجر به استفاده حداکثری از عمر مفید تشک در این بازۀ پرتغییر می شود.
نکتۀ آخری که باید به آن اشاره کرد این است که دو عامل قد و وزن نوجوان نیز در انتخاب تشک و ابعادش بسیار دخیل است.

ویژگی های تشک نوجوان

علاوه بر مبحث ابعاد تشک، دو مورد دیگر نیز در انتخاب تشک نوجوان بسیار حائز اهمیت است.

نرمی تشک:

احتمالا علاقۀ کودکان و نوجوانان به ویژگی فنری بودن را از قدیم دیده اید. سن این گروه ناخوداگاه علاقه به جنب و جوش را ایجاب می کند. در کنار این دید سطحی به ماجرا، از نظر سلامت نیز غالباً پیشنهاد می شود برای نوجوانان با وزن استاندارد از تشک های فنری و طبی فنری استفاده شود،  چرا که نرمی ایده آل این تشک ها با رشد و احساس نشاط نوجوان پس از بیداری در تضاد نیست.

آنتی آلرژی بودن تشک:

حساسیت های پوستی از بزرگترین معضل ها در دورۀ نوجوانی و جوانی به حساب می آید. دورۀ بلوغ که با استرس و تغییرات هورمونی همراه می شود و باید از هرگونه تنش خارجی به دور نگه داشته شود، از این رو بهتر است در هنگام خرید تشک نوجوان به ضدحساسیت بودن دقت کنید.

کلام آخر

موارد زیادی در خرید و قیمت تشک نوجوان دخیل است که در اینجا به مهمترین آنها پرداختیم. داشتن روکشی با کیفیت و قابل شستشو، تناسب طرح و رنگ تشک با روحیات نوجوان و دقت در انتخاب ارتفاع از مباحث دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. فراموش نکنید که دورۀ نوجوانی دورۀ بسیار حساسی است و تک تک این موارد به ظاهر جزئی می تواند به کیفیت رشد فرزند ما کمک کند، بنابراین بهتر است در انتخاب خود نهایت دقت و ظرافت را به کار ببریم.

انتهای محصولات

محتوایی برای بارگذاری وجود ندارد

بارگذاری محصولات بیشتر